Main menu

Category Archives: Porady

Poniższe informacje mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą w żadnym wypadku stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań terapeutycznych. Wszelkie decyzje o diagnozie, leczeniu, terapii, rehabilitacji w konkretnym schorzeniu pacjenta podejmowane są po konsultacji medycznej przez lekarza specjalistę. W tym celu zapraszamy do naszej przychodni.

Chirurgia jednego dnia

Profesjonalne zabiegi medyczne w kilka godzin? Małe zabiegi chirurgiczne służy przede wszystkim osobom, które cenią swój czas i nie lubią szpitalnej atmosfery. Pomysł narodził się w USA i stał się bardzo popularny w całej Europie Zachodniej. Również w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników dzięki połączeniu profesjonalizmu z niską inwazyjnością zabiegów chirurgicznych. W naszej przychodni w…

Czytaj więcej

Jakie są objawy nowotworu?

Często mówi się, że nowotwór zaskakuje i nie można skutecznie go rozpoznać bez wykonania niezbędnych badań. Trzeba wiedzieć, że istnieją pewne choroby i schorzenia, które sygnalizują problemy nowotworowe Te jednostki są nazywane zespołami paranowotworowymi. Mogą przybrać postać gorączki, alergii, anemii. Oto lista najczęstszych zmian, z którymi przychodzą nasi pacjenci. Zapalenie kłębuszków nerkowych – białaczka lub…

Czytaj więcej

Elektrokoagulacja nadżerki

Nadżerka szyjki macicy to ubytek ochronnej pokrywy nabłonka. Jest to nadżerka prawdziwa. Najczęściej spotykana jest jako efekt nowotworu szyjki macicy. U większości pacjentek występuje natomiast ektopia, czyli nadżerka rzekoma. Polega na zastępowaniu normalnego nabłonka przez nabłonek gruczołowy. Ta nadżerka nie jest skutkiem nowotworu, nie jest również groźna dla zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nieleczona może…

Czytaj więcej

Lampa sollux w rehabilitacji

Lampa sollux pomaga w leczeniu w metodach fizykoterapii i rehabilitacji. Emitowane przez nią promieniowanie (podczerwone i widzialne) wnika głęboko w chore tkanki, rozgrzewając je i lecząc za pomocą ciepła. Lampa ta znajduje szerokie zastosowanie: od profilaktyki do nieinwazyjnych metod leczenia przeziębienia, bólów mięśni czy zapalenia korzonków. Jest w szczególności polecana dla sportowców, którym neutralizuje tzw.…

Czytaj więcej

Przygotowanie do USG

Przed badaniem ultrasonograficznym należy odpowiednio przygotować swój organizm, by nie sprawił przykrych niespodzianek lekarzowi i pacjentowi. Przygotowania zależą od rodzaju planowanego badania. Badanie USG jamy brzusznej powinno być poprzedzone specjalną dietą wykluczającą spożycie owoców, ciemnego pieczywa, napojów gazowanych w dniu poprzedzającym badanie. Ponadto, ostatni posiłek przed badaniem trzeba zjeść przed godziną 19.00 dnia poprzedzającego. W…

Czytaj więcej

EKG

W naszej przychodni w Gliwicach szczególne miejsce zajmuje pracownia EKG. Elektrokardiografia (EKG) to zabieg diagnostyczny służący rozpoznawaniu schorzeń mięśnia sercowego. Polega na rejestracji czynności tego organu dzięki różnicy potencjałów między elektrodami rozmieszczanymi na klatce piersiowej. Uzyskany dzięki niemu zapis pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób sercowych. Metoda Holtera to szczególna metoda przeprowadzania EKG. Została tak nazwana…

Czytaj więcej

Kiedy udać się z dzieckiem do logopedy?

Każdy mądry rodzic obserwuje rozwój mowy u swojego dziecka i może zauważyć, że przebiega on na kilku etapach. W zależności od wieku dziecko wzbogaca swoje umiejętności językowe nowymi elementami. Najpierw uczy się melodii, by następnie tworzyć coraz bardziej skomplikowane wypowiedzi. Dlatego w odpowiedzi na pytanie o potrzebę odwiedzenia logopedy należy powiązać dwa czynniki: wiek dziecka…

Czytaj więcej